L i M O N VE  MUCiZELERi        
       
       
       
       

   

 

 

   
Limon suyu ve Sarimsak mucizesi,2 Litre limon suyu,40 dis soyulmus ve ezilmis sarimsak,agzi siki kapanan koyu renkli veya üzeri kagitla kapatilmis bir kavano   z lazim.Limonlarin suyunu iyice sikip kavanoza doldurunuz,soyulmus 40 dis orta boy sarimsagi yikamadan ve ezerek limonun içine atip kavanozun kapagini kapatiyoruz,25 gün boyunca normal ilik bir yerde saklanip her gün çalkanacak,(sarimsaklar iyiceerimis olacak)25 gün sonra kavanozu açip her sabah aç karnina yarim veya içebiliyorsa bir çay bardagi içiyoruz kavanoz bitene kadar içilecek,kapagi hepkapali olacak,kavanoza asla su,seker v.b.karistirilmayacak ancak çay bardagina aldiginiz kismini dilersek sulandirarak içebiliyoruz bunu içtikten sonra en az yarim saat bir sey yiyip içilmeyecek,yarim saat geçtikten sonra kahvalti yapilacak mümkünse her sabah ayni saatte içilecek.% 100 KANITLANMIS YARARLARI

1 -Tüm damar iltihaplari(vaskülir)tedavi ediyor, tikanan damarlari açiyor,damar sertliklerini ve hipertansiyonu
önlüyor.

2- Kollestrol ve lipidi düsürüyor zararli yaglarin yakilmasinisagliyor,kilo verdiriyor(bazal metabolizmayi hizlandirip yaglarin yakilmasini sagladigi için istahi açiyor bu dönemde diyete dikkat etmek gerekiyor)
sekeri düsürüyor,pankreasin yenilemesini sagliyor.

3- Böbrek ve safra taslarini eritiyor idrar söktürüyor vücuttaki siskinlik ve tüm dokulardan ödemi kaldiriyor.

4- Helycobeacter pylori adli ülser mikrobunu öldürerek mide ve oniki parmak bagirsagi ülserinin kesin tedavisini
yapiyor.

5- Tüm romotizmal iltihabi önleyip,her tür romotizmal agrilaridindiriyor,kireçlenmeyi önlüyor,eklem düzeylerinin
yenilenmesinisagliyor her türlü agriyi kesiyor.

6- Beyin hücreleri ve tüm sinir sistemlerinin yenilenmesini
sagliyor sinirdeki aksiyon potansiyelini düzenleyip
ileri-refleks hizini artiriyor,felçlere ve VERTIGO\’da fayda
veriyor.

7- Vücudun bagisiklik sistemini son derece kuvvetlendiriyor,ve her türlü alerjiyi özellikle damarsal kökenli ve strese bagli cilt alerjilerini kökünden kesiyor, kansere karis tüm vücudu koruyor.

N O T : Ilaci hazirlayanin babasinin koroner by-pass ile üç
damari degisecekken bu ilaç sayesinde %100 tikali damarlari
açilmis ilaç hazirlandiktan sonra sarimsaklar erir,koku etrafa yayilmaz.Kullanan üç kisi ile görüstüm hep son derece memnun olduklarini adeta gençlik iksiri oldugunu söylüyorlar.Bunu ilk defa Rus doktorlar bulmus ve uygulamislar simdi ABD\’de uygulanmaya baslamis,tip de devrim yaratacagi söyleniyor ve sarimsak limon karisimindan olusan maddelerin kimyasal yapisi çözülmeye çalisiliyor.

Yasar Küsbeci B&F Specialist
Tel :              (232)8500148       
Fax :(232) 8500158

Dr.Sencer TEPE
Saglik Bakanligi Daire Baskani

Yağlı ciltler için ideal bir temizleyicidir. Çünkü limonun cildi sıkılaştırıcı bir etkisi vardır. Tarifini verdiğimiz yüz losyonu, yüzdeki siyah nokta ve sivilcelere karşı en ideal losyondur.

Bunun için yarım çay bardağı limon suyunu, bir yemek kaşığı bal ve bir bardak suyla karıştırın. Bu karışımı bir cam şişeye koyun. Hazırladığınız bu losyonu sabahları ve akşamları, bir pamuğa damlatarak yüzünüze sürün.

Böylece hem temiz hem de canlı bir cilde sahip olacaksınız. Ancak yüzünüze bu karışı sürdükten sonra en az 2 saat güneşe çıkmamaya dikkat edin. Aksi halde yüzünüzde lekeler oluşur.

       
(Zitronenbaum / Limonier citronnier / Lemon tree / Lemon / Citron) Mart-ekim aylari arasinda beyazimsi-pembe renkli, güzel kokulu çiçekler açan, 3-5 m boylarinda, kisin yapraklarini dökmeyen küçük boylu agaçlar. Vatani Çin olup, Akdeniz bölgesinde genis çapta yetistirilir. Onuncu asirda Araplar tarafindan Avrupa’ya getirilmistir. Yapraklari oval, tüysüz, parlak yesil renklidir. Çiçeklerin taç ve çanak yapraklari beser parçalidir. Meyveleri oval sekilli, açik sari renkli, üzeri parlak ve kabarcikli, özel salgi cepleri olup, asitli bir özsuyu vardir. Tohumlari oval sekilli, sarimsi renkli ve aci lezzetlidir.

Türkiye’de yetistigi yerler: Akdeniz bölgesi ve Dogu Karadeniz.

Kullanildigi yerler: Limonun meyve kabugu, limon esansi ve usaresi kullanilir. Limon kabugunda uçucu yag, hesperidin aci madde ve tanenli maddeler vardir. Kabugun içindeki beyaz kisma albeda adi verilir. Bundan petkin elde edilir. Istah açici ve sindirim kolaylastirici olarak kullanilir. Tâze meyve kabuklarini sikmak sûretiyle limon esansi elde edilir. 1500-3000 limondan 1 kg kadar esans elde edilir. Yesil olanlar sari ve olgun olanlarindan daha fazla esans verir. Bilesiminde uçucu yag vardir. Limonata yapiminda, besin endüstrisinde, pasta ve sekercilikte, parfümeri ve sabun yapiminda koku ve lezzet vermek üzere bazi preparatlarin bilesimine girer. Limonun pulpa kismi (iç kismi) sekerler, vitamin C ve sitrik asitler ihtivâ etmektedir. Limon suyu, atesi ve tansiyonu düsürür. Kani temizler. Susuzlugu giderir. Damar sertligi ve romatizmada faydalidir. Cildi güzellestirir. Disleri beyazlatir ve disetlerini kuvvetlendirir. Bogaz ve bademcik iltihaplarini giderir. Bas ve vücut agrilarini keser.
Hârika bir C vitamini deposu olan Limon, tâbiri uygunsa "Vücudumuzun doktoru." gibidir. İşte birçok derdin şifası limonun bâzı faydaları


Damar tıkanıklıklarını açar,

Gıda zehirlenmelerini önler,

Karaciğer için çok faydalıdır,

Böbrek tıkanıklıklarını giderir,

Bademcik iltihaplarını geçirir,

Felç hastalarına tavsiye edilir,

Bağırsak ve idrar yollarını temizler,

Sivilceleri giderir, cilde güzellik katar,

Zehirli hayvan sokmalarına karşı panzehirdir.

Kalbi ferahlatır,

Temreyi geçirir,

İdrar söktürür,

Hazmı kolaylaştırır,

Tansiyonu düşürür,

Damar sertliğini giderir.

Mide bulantısını giderir,

Grip ve nezleye şifa verir,

Diş etlerini kuvvetlendirir,

Baş dönmesini durdurur...

 

       
Sarmısak

(Knoblauch / Ail / Garlic / Tüm / Allium sativum) Temmuz-Agustos aylari arasinda beyaz veya pembemsi renkli çiçekler açan, 20-100 cm boylarinda çok yillik otsu bir bitki. Sarımsak diye de tâbir edilir. Vatani Orta Asya’dir. Toprak altinda büyükçe bir sogani bulunur. Yapraklari uzun, yassi, bugday yapragi gibidir. Çiçekler, küre seklinde olup, bir semsiyeyi andiran dallar ucunda toplanir. Meyveleri siyah renkli tohumlar tasiyan bir kapsüldür. Sarmisak nâdiren tohum verir. Bunun için daha çok soganciklarla (dislerle) üretilir. Sarmisagin sogan kismi beyazimsi renkli olup, sogancik veya dislerden meydana gelir. Soganciklarin hepsi bir arada ve bir kabuk tarafindan sarilmistir.

Memleketimizde beyaz ve siyah sarmisak yetistirilmektedir. Tipta beyaz sarmisak kullanilir.

Kullanildigi yerler: Sarmisagin bilesiminde sekerler, vitaminler (A,B,C), kükürtlü bir uçucu yag ve içerisinde bol olarak allil sülfür bulunur. Sarmisagin özel kokusu ve tadi bundan ileri gelir. Çok eski çaglardan beri bilinmekte ve tedâvide kullanilmaktadir. Eskiden salgin hastaliklarla mücâdelede çok kullanilmaktaydi. Antiseptik, istah açici, tansiyon düsürücü, solucan düsürücü, idrar arttirici, kan temizleyici etkileri vardir. Antiseptik etkisi, içindeki allisinden ileri gelir. Bakteriler üzerinde üremeyi azaltici ve öldürücü etkisi vardir. Eskiden harplerde antibiyotik ve antiseptik olarak çok kullanilmistir. Ayrica, kansere karsi üstün bir koruyucu, hemeroide faydali, bronsit, astim, varis, siyatik ve romotizma ilâci olan sarmisagin faydalari ve kullanildigi yerler çoktur.
       

 

 

67 Yorum - “Limon suyu ve sarimsak mucizesi!!”

 • 1
  Şafak
  Ocak 27th, 2007 23:27

  Benim bildiğim har sabah sarımsak değil soğan suyu olması lazım ve soğanlar her akşam derin dondurucuya
  konarak buz tutturulacak ve sabah erkenden aç karınla içilecek yarım çay bardağı olacak bunu denemiş
  yakınlarım var ispatlanmıştır. selamlar,

   
 • 2
  taycan
  Şubat 15th, 2007 18:28

  şafak arkadaşım ya nasıl insanlarsınız ya hemen atlama herşeye o senin dediğin bambaşka birşey bu bambaşka. hemen bir ukalalık o öyle değil böyle. bu asırlardır uygulanan doğal bir ilaç metodu zaten. soğan sadece zayıflamak ve kan dolaşımını hızlandırmak için onun etkisi başkaaaaaaa bu başşşşşkaaaaa töbee töbeeee

   
 • 3
  munevver
  Mart 5th, 2007 17:40

  ya arkadaşlar bu sarımsak limonu deneyen oldumu hiç, eğer olduysa sonuçlarını bir söyleseniz bi zahmet. gerçekten yazıldığı gibimi birde benim mide şikayetim var acaba zararı olurmu?

   
 • 4
  yardibi1245
  Mart 22nd, 2007 10:31

  Son günlerde elektronik ortamda limon-sarımsaktan yapılan bir karışının her derde deva geldiği yönünde mailler dolaşıyordu.Bende üşünmedim durumu Sağlık Bakanlığı’na sordum.Bakanlıktan gelen cevabı size aynen aktarıyorum.

  Saygılarımla

  KAMUOYUNA DUYURULUR

  Son bir aydır internet ortamında gerek bazı site ve e-mail gruplarında ilan edilmiş olarak; gerekse kullanıcıların birbirlerine yolladıkları elektronik postalarda, altında adımın yanlış olarak yazıldığı, sarımsak-limon karışımı bir şeyin neredeyse her derde deva ilaçmış gibi lanse edildiğini öğrendim. Ulaşabildiğim site ve haber gruplarına, böyle bir karışımla ilgim olmadığını yine elektronik ortamda tekzip ettim. Ancak hala daha gerek telefonla gerek Bakanlığımız basın müşavirliği kanalıyla, şahıs veya medya mensupları bazında konunun sorulması ve bilgi isteniyor olması üzerine, bu genel duyuruyu yapmak zorunlu olmuştur.

  1- 1- İnternet ortamında altında adım Sencer olarak yazılmış ve Tedavi Hizmetleri Daire Başkanı olduğumu beyan eden SARIMSAK-LİMON KARIŞIMI hakkında hiçbir bilgim ve ilgim yoktur.

  2- 2- Bu karışımın ne zaman ve kim tarafından hangi maksatla adım kullanılarak internet ortamına verildiğini de bilmiyorum. Sadece aynı odayı paylaştığım daire başkanı arkadaşım, A.Ü. Ankara Tıp Fakültesi Biyokimya Bilim Dalında doktora yaparken hocası Prof. Dr. İlker DURAK ile sarımsaktan elde edilen bir ekstre (GARLİK EKSTRESİ) üzerinde çalıştıklarını ve bu çalışmalarının Tıp Dergilerinde yayınlandığını anlatırken, odamızda bulunan bazı ziyaretçilerin sarımsakla limonu karıştırmanın daha iyi olduğunu söylediklerini ve bu konu hakkında tartışıldığını hatırlıyorum.Bu olay da bir-iki yıl önce olmuştur. Bu kişilerden biri belki inandırıcılık katmak düşüncesiyle adımı kullanarak internete vermiş olabilir diye düşünüyorum, ancak kişileri tanımadığım için de araştırıp soramıyorum.

  3- 3- Kendim hipertansiyon hastası olduğumdan uzun süredir tansiyonumu regüle etmek için Sinoretik forte tbl 1×1, Cozaar tbl 1×1, kan sulandırıcı olarak Coraspirin 1×1 ve kolesterol düşürücü olarak Crestor 1×1 kullanmaktayım. Bu ilaçlara ait sağlık kurulu raporum mevcut olup tüm tedavi kayıtlarım ve reçete tarihlerim Bakanlığımız sağlık merkezinin bilgi işlem kayıtlarında her an ulaşılabilecek durumdadır. Ayrıca annemi yakın zaman önce koroner damar tıkanıklığı nedeniyle yapılan by-pass ameliyatı sonrası kaybetmiş bulunmaktayım. Böyle bir karışımı biliyor olsaydım ve gerçekten böyle bir karışımın iddia edilen etkilerinin olduğu bilimsel olarak kanıtlanmış olsaydı, önce anneme ve kendime uygular; annemi kaybetmez ve ben de bir dolu ilaç kullanmaktan kurtulmuş olurdum.

  4- 4- Meslek hayatım boyunca bilimsellikten taviz vermemiş birisi olarak, bu çeşit bilim dışı gördüğüm bir olaya adımın karıştırılmış olmasından büyük üzüntü duymaktayım ve son zamanlarda her gün bir şekilde karşıma geliyor olması da çalışma performansımı olumsuz yönde etkilemektedir.

  Yukarıdaki bilgiler ışığında bu konu ile ilgimin olmadığını ve böyle bir duruma

  adımın karıştırılmaya çalışılmasından son derece mağdur olduğumu, başta basın-yayın organlarımıza ve onlar vasıtası ile tüm kamuoyuna duyurur, insanlarımızın bilimsel yararı kanıtlanmış ve hekimlerince verilen tedaviler haricinde, hiçbir yol ve yönteme başvurmamalarını önemle hatırlatırım.Saygılarımla,

  Dr. Sencar TEPE

  Organ ve Doku Nakli Hizmetleri

  DAİRE BAŞKANI

  09.10.2006

  Arkadaşlar bilgi vereyim dedim deneyip denememek size kalmış….

   
 • 5
  SyLmZ
  Mart 28th, 2007 17:02

  biz zaten biliyoduk asırlar önce sorsaydınız söylerdik…:-)

   
 • 6
  berna
  Nisan 9th, 2007 18:30

  şimdi ben bunu yapmalı mıyım yapmamalı mıyım?yani bu haberi ilk okuduğumda gerçekten gözlerim açıldı.yani hoşuma gitti iyi geldiği şeyler.yani damar tıkanıklıkları ve hipertansiyon mesela.ben 26 yaşındayım ama yapmayı düşünüyorum.sadece sağlık için.annem hipertansiyon hastası ve yapmayı düşünüyo.yani düşüncek olursak sarmısak her derde deva bir nevi ilaç.limon suyu ona keza.bence bir zararı olmaz diye düşünüyorum hatta yararı olur .yani denemekte fayda var

   
 • 7
  Emrah
  Nisan 17th, 2007 20:34

  Öncelikle Herkese Selamlar Arkadaşlar…

  Bitkilerin ve bu tür bitkisel ilaçların sağlığa iyi veya kötü yönde yardımcı olması zaten bir gercektir.Ama dediğim gibi yardımcı ve kişiden kişe değişir mesala kimini kekik suyu zayıflatır kimin etki bile yapmaz bu dna yapısına göre değişir.Şunu unutmayın dunyada hiçbir ilaç,bitki vs mucuze yaratmaz eğer siz gecenın bir vakti kalkıpta cips yerseniz,yarım kilo patatese bir kilo mayonez sıkıp afiyetle yersenın bırakın limonu sarımsağı,Zemzem sulu limonda içsenız hiç bir faydası olmaz.Ama sporunuzu yapıyosunuz,dengeli beslenıyosunuz kendinize dikkat ediyosunuz ve bunu yaşam felsefesi yapmıssınz işte ozaman o içtiğiniz cayın bile size çok olumlu etkileri olur ve bu arkadaşın dediği limon ve sarımsak hikayesindeki karışımı saymassak(çünki denemedim bilmiyorum)Sarımsağın da faydası olur başka şeylerinde…ama siz dediğimiz kendine dikkat etme kuralına uymassanız sadece bu sitelerde bu yazıları okursunuz ve kafanız karışır hergun kendi kendinize acaba bugub ne bıtkısı içsem acaba hanki sudan içsem diye kafanız bulanırrr bulanırr muhtemelende hiç birisene yapcak zaman bulamadan akşma yiyip yatmaya devam edersiniz.Arkadaşlar sağlıklı olmak istiyosanız kendini kandırmayın spor yapın dengeli beslenın ve kendini sevın işte ozaman burda saatlerce acaba neyıme hanki bitki iyi geliyo diye zaman gecrmeyın.Dediklerimi yapın 3 ayda etkisini görceksiniz.Türk insanına üşenmek yakışmaz..Bu arada sporcuyum ve butur her konuda bilgimin olduğunu söylemek istiyorum.illaki bişeyler içmek istiyorsanız eczaneden alıçanız 4 ytllelik kalsiyum için yeşil çay için elma yıyın ve sağlıklı kalın.Selamlar sevgiler…

   
 • 8
  SEZER
  Nisan 23rd, 2007 13:08

  bana herkesin desteklediği bişey söleyin yoksa hiç birini yapmam ona göre

   
 • 9
  yasemin öztürk
  Nisan 26th, 2007 14:56

  bir büyük soğanı dörde bölüp soğan yumuşayıncaya kadar kaynatın.her sabah aç karnına 1 su bardağı için yarım saat sonra kahvaltı edin.arkadaşım bu sayede 2 ayda 10 kilo verdi

   
 • 10
  belgin
  Mayıs 17th, 2007 10:17

  ben denedim,süper!…Bagırsakları iyi çalıştırıyor,gözümdeki katarağı yok etti,cildimin rengi çok güzel oldu,bronşlarda rahatlama sağlıyor,vücuttaki suyu atıyor v.s ………….. şimdi zayıflamak için 2.kuru uygulayacağım(metabolizmayı hızlandırıyormuş)

   
 • 11
  özgür
  Mayıs 22nd, 2007 00:44

  arkadaslar bu karışımı benim dedem denedi.hatta onada ben söyledim böyle birşey oldugu.beynine giden bir damarda tıkanıklık
  oldugu için bi süre felç geçirdi.bu karışımı içtikten sonra tıkanık olan damardaki pıhtılaşmış kan ciddi bir miktarda çözülmüş.
  kaldı ki sarımsak denen şeyden ne zarar gelir.tamamen doğal antibiyotik.kim bilir kaç tane ilaç onunla yapılıyo ve en azından bunun için kimyasal birsey girmiyor.limon için zaten birşey demiyorum.bir vitamin kaynağı.gribe birebir.yanı bu her ne kadar bilimsel olarak kanıtlanmasa bile mantıklı olan bir insanın bunu düşünebilmesi gereklidir.bence bu karşım çok ciddi ve etkili bir karışım.kullanmak sizelere kalmış ayrıca pek çok ilaçtan daha etkili olduğunu düşünüyorum.en azından dedemin o tıkanık olan damarını açamayan ilaçların yapamadıgını bu karışım ciddi bir oranda yaptı.zaten bu ülkede faydalı olan ne varsa üzeri örtülüyor

   
 • 12
  GÜRSEL
  Mayıs 26th, 2007 09:08

  Ben doğal bitkilerin doğuru ve bilinçli şekilde kulanıldığnda faydalarına inanıyorum ama mutlaka doktor danışılmalı ve tahliller yapılmalı ..Bir örnek babam 1999 yılnda böbrek krizi geçirdi ve yapılan kontrolden sonra böbreyin birisinde taş vardı ve kanal tıkalıydı.. Acil ameliyat ya da lazerle kırdırmak gerekiyordu………ama bir tanıdık tavsiyesiyli soğan suyu denedik..Uygulamayı anlatayım..Dört gün sabah aç karınla dört orta boy soğanın suyu katı meyve sıkacağyla sıkılıyor ortalama bir su bardağı su çkıyor ve yudum yudum içiliyor ..birden içilmemesi lazım bayılta bilir .Dört gün sabah uygulandıktan sonra röntgen çekip neticeye bakmak lazım.. netice alınmamışsa üç gün sonra bir seans daha yapılıp röntgen çektirmek lazım.. başarı oranı şimdiye kadar çok yüksek ..babamın üç günde kanal açıldı …

   
 • 13
  nurettin
  Mayıs 30th, 2007 10:01

  arkadaşlar bende bu karışıma uzun zamandır taktım bi hafta sonu gittim 35 adet limon aldım tam 1 kg suyu oldu bunun içine 20 adet sarımsak ezdim denemek için şimdi son 1 gün kaldı kullanmama aynen her gün çalkaladım gerçi ALLAHA ŞÜKÜR hiç bi rahtsızlıgım yok yalınız 10 kg gibi fazlalıgım var birde şole düşündüm ileri yaşlarda damar tıkanıklıgı gibi bi rahatsızlıgım olmasın gibi

   
 • 14
  hakan
  Mayıs 31st, 2007 20:01

  C vitamini deposu limon, doğal antibiyotik sarımsak. Allahaşkına neyin hesabını yapar bu vatandaş. Kullan gitsin kardeşim. Bu kadar küçük şeyleri kafaya takana zaten ne sarımsaktan fayda gelir ne de limondan.Nacizane tavsiyemdir.

   
 • 15
  daruıs
  Haziran 16th, 2007 11:25

  arkadaşlar aynı yontemi enişteme uygulamasını söyledim bi arkadaşımdan duymuştum kolestrolu düşürüyor ve tansiyonu dengeliyor kolestrolü olanlar bunu içmeye başlamadan kolestrolunu ölçtürsün ve 1 ay sonra gidip tekrar ölçtürsün ne kadar faydası olduğunu göreceksiniz. çünkü bizimkiler gördü.ALLAH herkese şifalar versin

   
 • 16
  namutenahi
  Haziran 24th, 2007 02:35

  Yukarda bi arkadaş ismi geçen doktorun açıklamasını vermiş,adamın durumu reddetmesi ve böyle bir açıklama yapması gayet normal.Mutlaka yapın bende arkanızdayım demesini beklemek mantıklı olmazdı heralde,o nedenle bu açıklamaya bakıp da bahsedilen bu karışımı yapmaktan vazgeçmemek gerekiyor kanaatimce,karıştırılan şeyler karga tırnağıyla,deve kuşu yumurtası değil en azından.İnşallah imkanım olursa bir gün deneyeceğim,ama acaba limon suyu yerine dükkanda satılan limonatayı kullansak olurmu diye düşünüyorum açıkçası,2 litre limon suyu sıkmak epey bi uğraş olacak.İşin espirisi bir yana faydalı olabileceğine ,en azından zararının olmayacağına inanıyorum,
  Saygılar

   
 • 17
  Fatih ANKARA
  Haziran 24th, 2007 21:18

  Benim anlamadığım 2 litre tamamen sıkılmış mı limon suyu olacak yada 2 litrenin içine 3-5 adet mi limon sıkılacak. Bilen mail atarsa sevinirim. Saygılar…
  fatihankara@mynet.com yada
  fatihankara06@hotmail.com

   
 • 18
  Ali ADANA
  Ağustos 8th, 2007 09:05

  Fatih Kardeşim 2 litre limonsuyu kullanılacak.O da yaklaşık 2.5 kilo limondan elde ediliyor.

   
 • 19
  gokhan sal
  Ağustos 10th, 2007 12:00

  Arkadaşlar benim beşinci günüm midemde yanma ekşime ve reflü vardı tüm ilaçları kesip bu karışımı deniyorum ve ilk kez 5 gün ilaçsız rahatım çok şükür hiç bir şikayetim yok inşallah midemdeki rahatsızlıklardan kurtulucam iki gün ilaçsız yapamazdım reflüden dolayı bu ilacın faydasını görmek için ilaçları kestim.VE şimdilik sonuç gerçekten mükemmel

   
 • 20
  atilgan
  Ağustos 15th, 2007 11:28

  Arkadaşlar ben bu bileşimi yaklaşık 25 gündür kullanıyorum daha evvel ritim bozuklugu rahatsızlıgı yaşadım hergün coraspın ve tansiyon hapı kullanıyordum ama hepsini kesip sadece bu karışımı kullanıyorun kendimi zinde hissediyorum . Kullanma ihtiyacı olanlara sağlık diliyorum.

   
 • 21
  mavi peri
  Ağustos 20th, 2007 17:19

  arkadişler bu karışımı bi tanıdığım denemiş çok memnun bende deniycem ne kaybederim ki tabiki kilo…herkes yapsın…

   
 • 22
  prenses
  Ağustos 23rd, 2007 18:09

  ya ben 15 yaşındayım fakat bunu yapmak istiyorum acaba bende kemik erimesi gibi bir olay veya daha deişik bir hastalık ortaya cıkar mı ?korkuyorumda cevaplarsanız sevinirim bilgisi olanlardan rica ediyorum bu iksiri kulananlardan. çünkü tam ergenlik döneminde oldugum için soruyorum şimdiden teşekürler:D:D:D:D

  Yavrum 15 yaşındasın (güzin abla gibi başladım :) derdin neki,kemik erimesi sende bu yaşta olabilmesi için anca,bir kemik hastalığının doktor tarafından tespit edilmesi gerekir. Bunun dışında kadınlarda kemik erimesi 35-40 yaşları arası başlar ve her geçen yıl artar. Bunun içinde 35 den itibaren başta süt ve süt ürünlerini bolca tüketmek gerekir. Ayrıca aşırı kilo sorunun mu var, sıfır beden saçmalığının bazı çevrelerde tutulduğu şeyleri kafana takmamalısın. Ergenlik dönemi, bir geçiş dönemidir, 12-17 yaş arası, bedensel gelişmelerin normaldir.Buna paralel olarak aklın ve fikirlerin de gelişip değişecektir elbette.Limon suyu ve sarımsak olayı bu yaşta sana faydadan çok zarar getirir kızım. (editör)

   
 • 23
  mecit
  Eylül 3rd, 2007 15:27

  Ablamın vücudunda allerjiler vardı.Bunun için doktorlara ,olmadı üniversite hastanesine gitti. Tahliller,araştırmalar verilen ilaçlar şifa olmadı.Sonunda bu karışımı denedi.Şu anda çok şükür tüm allerjileri geçti.

   
 • 24
  halilyoldas
  Eylül 8th, 2007 21:09

  arkadaslar babamın tanıdığı biri var kalp damarları tıkalıymış ameliyat demişler birinin tavsiyesi üzerine sabahları aç karnına soğan suyu içmesini tavsiye etmış 1 ay boyunca devam ettiğini söyledi daha sonra doktor kontrölüne gdiyor kalp damarlarının tamamen açık olduğunu öğrenmiş

   
 • 25
  hayzer
  Eylül 11th, 2007 09:30

  ben sabahları aç karnına bir su bardağı elma sirkesi (1/4) karıştırılmış su içiyorum.kolesterolümü 263 ten 239 a indirdi.60 kg dım.57 indim.bu sadece 1 ayda olan.yukarıki karışımı deneyeceğim.çünkü sarımsak ve limondan ne zarar gelebilir.en azından deneyip burada paylaşmak istiyorum.

  Sn.Hayzer,
  Elma sirkesi kiloda fark yaptı mı? diğer denemenizin sonucunu da payşaşmanızı bekliyeceğiz.Sevgiler

   
 • 26
  deneyin
  Eylül 11th, 2007 15:00

  sarımsak ve limon suyu mucizesini annem ve babam denedi.babamın kalbi iki yerinden delik ve kalbi ters dönük bir şekilde hayat mücadelesi veriyor.bu ilacı kullandıgından buyana hiç bir şikayeti yok.yol yürüyemiyor ve camiye gidemiyordu ama şimdi cok rahat bir şekilde her yere gidiyor.annemin kolesterolü ve şekeri vardı şimdi cok iyi.herkese tavsiye ederim.birtek ilacın yan tesiri var oda iştah acıyo

   
 • 27
  ozlem
  Eylül 17th, 2007 13:37

  herkese merhaba..
  25 yaşındayım. bende cildimde ki alerjiden şikayetçiydim. doktor sedef teşhisi koydu.. ilaçlarımı kullandıkça sorunum pek yok gibi.. ama hemen bu bahsettiğiniz karşımı uygulayacağım.. umarım bende faydasını görürüm. herkese sağlıklı günler.

   
 • 28
  kazim
  Eylül 21st, 2007 13:25

  HERKESE MERHABA
  45 YAŞINDAYIM BENDE ON GÜNDÜR RAHATSILIĞIM NEDENİYLE EVDE İSTİRAHATTEYİM.TROMBOFLEBİT TEŞHİSİ KONDU
  BU KARIŞIMI İKİ SENE ÖNCE DUYMUŞTUM DENEMEDİM ŞİMDİ BENDE DENİCEM.
  HERKESE ACİL ŞİFALAR
  BİRDE GREYFURTVE ZEYTİNYAĞ KARIŞIMI VAR SAFRA KESESİ TAŞLARINI ERİTTİĞİ SÖYLENİYOR İLGİLENENLERE DUYRULUR
  BİR BARDAK GREYFURT İÇİNE BİRÇORBA KAŞIĞI ZEYTİNYAĞ SABAHLARI AÇKARNA İÇİLECEK 30GÜNDE SONUÇ ALINMIŞTIR.

   
 • 29
  karacabey
  Eylül 21st, 2007 21:04

  Arkadaşlar bu zamana kadar dünyanın hapını ve ilacını içtiniz. Bu ilaçlar için hiç bu kadar araştırma yaptınızmı da bu karışıma hala neden tepkili yaklaşıyorsunuz. Denemekten ne zarar gelir beğenmezseniz uygulamayı kesersiniz olur biter sadece zararınız 3 kilo limon ve bir kilo sarımsak olur bu da tahmini olarak kilosu 2 ytl den limonları alsanız 6 ytl den de sarımsağı alsanız toplam 12 ytl eder bunumu tartışıyorsunuz.

   
 • 30
  mihriban kaplan
  Eylül 25th, 2007 15:35

  merhaba arkadaşlar bende helikobakteri piyolorisi var ilaç kullandım geçti fakat şimdi tekrarladı bende bu karışımı yapıp deniycem sonuçta doğal ne zararı olabilirki kimyasal ilaçların çokdaha fazla zararı olduğunu biliyoruz ALLAH bütün hastalara acil şifa versin

   
 • 31
  ece eron
  Ekim 16th, 2007 14:49

  ilgili ilacı annem kullandı oldukça memnun kaldı,herhangi bir yan etkisi yok ancak tek dezavantajı yarattığı koku.Her ne kadar limon sarımsak kokusunu biraz bastırsada tam anlamıyla gitmiyor,bu nedenle sanırım içine bir demette maydonoz atılıyor ama koku yinede gitmemekte.herkeze şifalar dilerim..

   
 • 32
  ramazan kilic
  Ekim 18th, 2007 20:30

  milletin baş belası bu şişmanlık ve obezitilik sorunu böyle bir buluş güzel bizde deneyelim ne kaybederiz zaten sarımsağın faydaları belli

   
 • 33
  irem
  Ekim 20th, 2007 21:49

  hastalanınca ilincsizce sarıldığınız antbiyotiklerden iyidir kanımca,sonucda tamamen doğal bir içerik…ama benim merak ettiğim limon asit sarımsakda yakıcı reflüyü tetiklemesi gerekemsmi..benimr eflü şikayetim var ve denemeye korktum acıkcası ..ama diğer hastalıkalr icin denebilir bu benim şahsi kannatim kimseyi yönlendirmek istemem saygılar efndim…

   
 • 34
  savaş
  Ekim 29th, 2007 14:56

  arkadaşlar bu karışımı denedim mide problemim ve tansiyonum vardı mide sorunum kalmadı genel görüntüde mideye son derece zararlı gibi gözüküyor ama hiçbir sıkıntı (yanma reflü) kalmıyor tansiyonu tam dengeliyor herkese tavsiye ediyorum ancak ben bu karışımı yaptığımda karıştırmamıştım ve sarmısaklar tam erimemişti buna rağmen fayda sağladı şimdi karıştırarak tekrar deniyeceğim

   
 • 35
  harika
  Kasım 15th, 2007 18:55

  ARKADAŞLAR BENDE TÜM DİĞER ARKADAŞLARIN YORUMLARINI OKUDUM..8-10 KİLO FAZLALIĞIM VAR..YAŞIM 44 DENİYECEĞİM YARINDAN İTİBAREN..BİRDE CİLDİMDE ALLERJİK BİR DURUM VAR..İNŞL. HER İKİ SIKINTIMADA İİ GELİR..EĞER FAYDASINI GÖRÜRSEM BURDA TEKRAR YORUM YAPACAĞIM….HEPİNİZE SAĞLIKLI GÜNLER….

   
 • 36
  betül
  Kasım 15th, 2007 21:02

  soğan suyunu zayıflamak için denemek istiyorum. faydasını görürsem 1 hafta sonra tekrar yorum yazarım.

   
 • 37
  erkan
  Kasım 17th, 2007 12:45

  Arkadaşlar 45 yaşındayım 2001 yılında kalp krizi sonrası anjiyo ve balon tedavisi oldum o tarihten intibaren düzenli olarak ilaç kullanıyorum söz konusu karışımı bende duydum ve denemek istiyorum tamamen dogal olduğundan bir zararının olacağını sanmıyorum, saygılar.

   
 • 38
  leyla
  Kasım 21st, 2007 04:11

  mrb arkadaslar ben ms hastasiyim yeni teshis kondu.bu karisimi bende yapicam en azindan zindelik veriyormus.uyusmalarimdan kurtulacagima inaniyorum.cunku bu hastaligin en cok sikayeti yorgunluk.herkese acil sifalar diliyorum.

   
 • 39
  leyla
  Kasım 21st, 2007 19:25

  arkadaşlar bu karışımı deneyen varmı tadı nasıl bende denemek istiyorum.

   
 • 40
  leyla
  Kasım 21st, 2007 21:02

  soğan suyunu beş gündür içiyorum hiç bir belirti yok iki hafta deniycem inşallah faydasını görürüm

   
 • 41
  Ahmet coban
  Kasım 24th, 2007 06:50

  selam arkdaşlar benim de kollesterol sornum var ve adıyaman dan yazıyorum sizler birde hiperetansiyon var en büyük hekim allahtır kanata getirmek gerek canlar yüce yaradan hastalığı vermişse şifansın da veri inşallah buna inan azi kardeşlerim sağon suyun ben de duydum şuna ben yeni kullanmaya başladım hekimler hekim onala allaha da dua etmemiz gerek sevgili dostalar allah hepiniz acil şifalar versin yüce mevla selmalar olsun

   
 • 42
  leyla in.
  Kasım 26th, 2007 10:45

  merhaba helikobacteri var ama iyileşmiyorum bu karışımı yaparsam iyileşirmiyim bir de midemde kaldırım şeklinde iltihap var gastrit ne ararsan iyileşirmiyim

   
 • 43
  hayati birol
  Kasım 30th, 2007 15:22

  iyi günler ben balıkesirden hayati.yapmış olduğunuz limon ve sarmısak karışımı ve kolestrol düşürücü içeceği tam tarifini alamadım.içeceği hazırladıktan kaç gün sonra kullanmaya başlamalıyım?editör beyden ve yazışmaya katılan arkadaşlardan ricam bu konu hakkında beni bilgilendirmeleri.hoşçakalın iyi akşamlar…

   
 • 44
  Enver
  Aralık 6th, 2007 19:04

  Tanık olduğum bir olayı daha önce buraya yazmıştım; ancak yayımlanmadı. Önemli değil. Benim bir yakınımda damar tıkanıklığı vardı. Oran %70-75 idi. Doktorlar ameliyat dediler. Bu karışımı (limon-sarımsak) uyguladı. Tekrar anjiyo yaptırdı. Tıkanıklık %30-35′e düşmüştü. Bu kür’ü bir kez uyguladı ve bu mükemmel sonucu aldı. Ben, damar tıkanıklığı nedeniyle ameliyat oldum ve 4 damarım değiştirildi. Bu karışımdan haberim olsaydı, beni hiç kimse ameliyat masasına yatıramazdı. Ama ben bu karışımı hazırladım ve bugün kullanmaya başladım.
  İlgilenenlere duyrulur. Herkese acil şifalar.

  Verdiginiz bilgiye tesekkürler. Önceki yorumunuz yanlislikla silinmis olabirlir. Silmeyiz genelde.

   
 • 45
  sibel
  Aralık 16th, 2007 23:34

  5 sene önce by pas oldm şu anda yine ana damarlrrım tıkanmış 100 de 90 san amaliyat olursam masadan kalkamazmşm kaderime bıraktılar yapacak bir şey yokmuş şu an 39 yaşındayım limon suyunu dencem başka önerileriniz varsa dua ederm kanser tedaviside görmüştüm lenf kanseriydim onu yendm her an kıriz geçirebilirsin diyorlar çok korkuyorum 17 yaşında kızım var onun icin yaşamak istiyorum herkeze allh şifa versin bana iyigelirse yeniden sizlere yazarım

  Allah acil sifalar versin Sibel hanim. umarim bu karisim iyi gelir. mutlaka deneyiniz, ama bir zarari olur mu diye önce doktorunuza danisin isterseniz. Baska bi karisim türü malesef ben bilmiyorum, ama okurlarimiz biliyorlarsa, yazmalarini rica ediyorum. Acil sifalar diliyorum. denedikten sonra sonuc ne oldugunu buraya yazarsiniz insallah. KadiR

   
 • 46
  Murat
  Aralık 22nd, 2007 15:10

  Ben tiroit hastasıyım.4 yıl once operosyon gecirdim.Doktorum bana güçsüz kalırsam tefor adlı ilacı içmemi soylemisti.Uzun zaman geçti Hastalıgım yeniden başladı.Bende Doc.Dr.Endok.uzmanına gittim.Teforu ömür boyu kullanıcagımı söyledi.Bır ay önce basladım ama 6 ay önce trigliserid 301 cıvarındaydı buda normal bir insanda 0-150 olaması gerekiyor.Dayılarım teyzelerim asırı sarımsak tuketiyorlardı hiç bir saglık problemleri yoktu .Bende 6 aylık diyet yaparken hayatıma sarımsağı ekledim.10 gun once trigliseridimimi ölçtürdügümde 160 idi.Sarımsakla ilgili bir cok kitap okudum son kitabın nobel ödüllü yazarı Dr.Louis j.İgnaro hayatınıza sarımsağı sokun diyordu.Bence sarımsak hergun tuketilmesi gereken bir yiyecek kalp ve damar hastalıklarına birerir.Kalbi beton gibi yapıyor kanı inceltiyor damarları genişletiyor kanı temizliyor tansiyonu dusuruyor vb. yapacagımız tek birsey var ama kırmızı etti hayatımızdan cıkaracaz salam sosıs ve sucuk vb. yemiyecegiz sebze meyve balık tuketecegiz.Ayrıca limon ve sarımsak formülün bence hiçbir zararı olduguna inanmıyorum aksine faydası olacaktır.

   
 • 47
  seda
  Aralık 23rd, 2007 21:42

  selam ben bu karışımı 2 yıldır yapıyorum.7 yaşındaki kızımın boronşit hastalıgı var bu karışımı 1 kilo limon suyu 25 diş rarımsakla yapıyorum her gün içirirken de iki tatlı kaşıgı bal katıyorum ayrı bir şişede bu karışımı tıpkı antibiyotik içirir gibi dikkatle içiriyorum çooooook faydalı dahasını yazmayayım doktorları mesleginden etmeyelim onlarda lazım.(ayrıca kendimde,az boğazımda yanma başlayınca içiyorum çok deyil iki kaşık yemek kaşıgıyla için ve denemiş olacaksınız.sonucunu görünce kararınızı zaten verirsiniz)inşaallah banada dua edersiniz.SİZİN EN FAYDALINIZ İNSANLARA FAYDALI OLANINIZDIR.ALLAHA EMANET OLUN.

   
 • 48
  dolunay
  Aralık 28th, 2007 13:01

  Selam arkadaşlar hepinize acil şifalar diliyorum bu yazılanları 2 aydır ara sıra okuyorum değişik yorumlar eklenmişmi bakıyorum çünkü değişik yorumlar bana fikir veriyor. Ben yemeklerde sarımsak kullanımına dikkat ediyorum bol miktarda kullanıyorum. Daha önce kilo vermek için soğan suyunu , lahana suyunu , kekik suyunu , limon suyunu denedim hiç bi etkisi olmadı son olarakta 1 hafta keten tohumu kullandım kilo verdirdiği söylenen keten tohumu bana 1 haftada 3 kilo aldırdı Emrah arkadaşımızında dediği gibi bu tamamen bünyemizle ilgili kimine iyi gelen kimine etki yapmıyor yada aksi etkisi oluyor ama limon ve sarımsak ayrı ayrıda olsada tüketilen vücudumuzun yabancı olmadığı bir gıda ve çokta faydalı. Şimdi bu iki önemli gıdayı birleştirirsek ortaya daha kuvvetli ve faydalı bi gıda çıkabilir rahatlıkla deneyebiliriz ve bir zararı olacağınıda asla düşünmüyorum kilo vermek için spor yapılması konusunada katılıyorum çok faydalı spor sadece kilo için değil sağlıklı yaşam içinde ne demiş atalarımız işleyen demir pas tutmaz bir hafta spor yaparak 1 kilo verdim ama Murat arkadaşımız gibi benimde tiroit proplemim var ve ister istemez hormonlor bozuk olduğu için çok kolay kilo alıyorsunuz vermekte bi o kadar zor oluyor ama diğer adı geçen yararları kalp ve damar rahatsızlıkları için kullanılabilir bende bugün hazırlıcam bu karışımı ve önümüzdeki ay kullanmaya başlayacağım sizlerlede olumlu yada olumsuz bendeki etkilerini paylaşacağım. sağlıklı günler diliyorum hoşcakalın…

  Aleykum selam, sizede acil sifalar diliyorum. Yazdiklariniza katiliyorum, limonsuyu ve sarimsak cok faydali. Kullandiktan sonraki etkilerinin bizimle paylasirsaniz seviniriz. Acil sifalar. / KadiR

   
 • 49
  nazlı
  Aralık 29th, 2007 19:48

  ben denedim ve çok ii sonuçlar aldım böbrek taşlarımı eritti ve dinç biriyim şimdi

   
 • 50
  kansavuk
  Aralık 30th, 2007 20:24

  bende sarımsakla sirke karışımını denedim. kalp çarpıntım vardı her gün ilaç alıyordum. şimdi ilaç kullanmıyorum. bu karışımım bitince limon sarımsak karışımı hazırladım.ona başlıycam trıgiliseridim 370 idi sonuçlarını sizlerle paylaşırım. sarımsak kokusunuda kahvaltıdan bir müddet sonra birer çay kaşığı nane ve kekik uzun bir müddet çiğnemeniz
  gerekiyor. hoşçakalın.

   
 • 51
  ayşegül
  Ocak 1st, 2008 13:33

  arkadaşlar benim 20 kg. fazlam var.bu karışımı deneyip zayıflayanlar veya soğan suyu içip zayıflayanlar varsa tarifiyle birlikte yazarsa minnettar kalırım.şimdiden teşekkürler.ALLAHA EMANET OLUN…

   
 • 52
  metin
  Ocak 1st, 2008 15:19

  arkadaslar helikobakteri icin deneyen varmi lutfen cvp yazin…

   
 • 53
  nur
  Ocak 3rd, 2008 17:22

  herkese merhabalar arkadaşlar inanlar inanmayanlar bilenler bilmeyenler netten emin olamıyorsanız ansiklopediler var araştırın bencede limon ve sarımsağın bi zararı olacağını düşünmüyorum doktorlar bile öneriyor bu doğal maddeleri hem katılıyorum arkadaşların fikirlerine ilaçlar sarımsak gibi etkili antibiyotiklerden yapılıyor sakın korkmayın deneyin tamamen bitkisel bir şey herkese sağlıklı günler…

   
 • 54
  furkan
  Ocak 4th, 2008 12:26

  Herkese iyi yıllar limon ve sarımsak karışımını 1 ocakta hazırladım 25 gün sonra kullanmaya başlayacağım ve size bir ay sonra sonucunu söyleyeceğim bu karışımın iyi olduğuna inanıyorumen azındal ilaçlar kadar zararlı değil…

   
 • 55
  birsen
  Ocak 6th, 2008 17:56

  merhabalar… babam kalp hastası.. limon sarımsak karışımını duymıuş.. denemek istiyor.. bende önce biraz araştırmak istedim.sarımsağın kanı incelttiği söyleniyor.. babam zaten kanı inceltsin ve pıhtılaşmayı gidersin diye karum adında bir ilaç kullanıyor. kollstol ve tansiyon ilaçları var. Bunların yanında korasprinde kullanırken mide kanaması geçirmişti.. şimdi iy… ama karum adlı ilacını kesmeden bu karışımı denesin istiyorum. Ancak kanı çok incelir ve tekrar kanama geçirise diyede korkuyorum. Çünkü aynı zamanda şeker hastası… bitkilerin şifasına inanıyorum ama.. farklı hastalıklar olması ve ilaç kullanımı varken olumsuz yan etkisi olurmu diye endişeliyim.
  Kullanan arkadaşlar kalp ilaçlarını içmeye devem ederk mi bu karışımı denemişler.. cevap verirlerse sevinirim.bu konuyu doktoruna soran varmı?? hepinize acil şifalar…

   
 • 56
  deneyici
  Ocak 8th, 2008 02:06

  28-12-2007 5,5 bardak limon suyu + 27 diş kastamonu sarımsaktan 1,375 litre ilacı yapıp siyah poşete sarıp kavanoza koydum çalkaladım her gün bir sefer çalkalanıcak 22-1-2008 her gün yarım çay bardağı sabah kalkınca sabah yemeğinden yarım saat önce içilecek bu arada başka ilaç kullanılmasada olur spora devam

  8 bardaktan iki litre limon suyu çıkıyor 5,5 bardak limon suyu 21 limondan çıkıyor sarımsaklar kastamonu orta boy sarımsak olup ilacı hazırladım

  Çevremde deneyenler var tansiyonu düşürüyor tansiyonu düşük olanlar için kontrollü kullanım gerekir damar açıcı özelliği aileden birinde önceden denendi başarılı oldu yarım çay bardağı sulandırarak sabahları yemekten yarım saat önce aç karna içmekte fayda var

   
 • 57
  deneyici
  Ocak 8th, 2008 02:07

  dört su bardağı bir litre demek

   
 • 58
  zeyno
  Ocak 8th, 2008 14:18

  merhaba
  ben 24 yaşındayım hamilelilğimde yüksek tansiyon çıktı ve 5.5 aylık bebeğimi kaybettim
  şu an ilaç kullanıyorum bu karışımı deniycem tansiyon için tekrar bebek sahibi olmak istiyoru ayrıca bitkisel karışımlar kullanıyorum onlar iyi geldi umarım inşallah buda iyi gelir şimdi annem markete gidiyo limon ve sarımsak almaya Allahım şifa ver herkese
  dua edin bana bebiş istiyorum

   
 • 59
  dolunay
  Ocak 9th, 2008 01:09

  selam arkadaşlar. ben bu karışımı söylediğim gibi hazırladım ama daha 17 günüm var kullanmak için bu arada boş durmadım tabiki son 10 gündür elma sirkesi kullanıyorum bunu özellikle murat bey için yazıyorum tiroit problemi olan herkez kullanıp denesin bence. 10 gündür sabahları ve ikindi saatlerinde 2 yemek kaşığı elma sirkesini ve ılık suyla karıştırıp içiyorum (1 kaşık balla daha faydalıymış) kalp çarpıntım, titremem, ani sinirlenmem, boğaz ağrılarım ve halsizliğim yok oldu ayrıca midemde herhangi bi ağrı olmadı oysaki ailemden dolayı (genetik) bendede sorunlar var. Bu arada bayanlar 2 kilo verdim bilginize :) rejim yapmadım sporda yapmadım yani sadece elma sirkesinin sayesinde oldu bu ayrıca günde 1 kez cilt temizliği için kullanıyorum bununda faydası çok valla yazmakla bitiremicem bence hemen araştırın ve deneyin (bilinen hiç bir yan etkisi yokmuş) sonuçlarınıda yazmayı unutmayın… hoşcakalın…

   
 • 60
  sedo
  Ocak 14th, 2008 22:02

  ilacı bende hazırladım fakat sencer değilde sencar tepe biraz kafamı karıştırdı neyse bece çok faydalı bi şey

   
 • 61
  Haluk
  Ocak 15th, 2008 10:00

  Merhaba, denemis biri olarak damar tıkanıklıgı, mide sindirim sorunları, helikobakteri ve kilo vermek icin yesil cay (biraz soguk yudumlanarak icilecek) ve corek otu yagını tavsiye ederim. corakotu yagını her sabah ackarnına kahvaltıdan yarım saat once bir cay kasıgı icip uzerine yarım cay bardagı su icebilirsiniz. yada suya karıstırarak icebilirsiniz. 1 ayda 5-6 kilo verdirebiliyor. yesil cay ise genel olarak koruyucu uzak doguda herkes iciyor . gunde 6 cay fincanını gecmemek gerekiyor. ayrıca dogal bal dısında tatlandırıcı da kullanılmamalı. Saglıcakla kalın.

   
 • 62
  nevzat
  Ocak 16th, 2008 12:54

  arkadaşlar bütün yorumları okudumsarımsakın cok faydalıolduğu kanıtlanmışkalpiçinfaydal elma sırkesıılıksu ve balla denedım zayıflamakiçin zayıflatacağina kilo aldırdı zayıflamak için iki adım fazla atmak ıkı lokma az yemek le gördüm .sarımsak yaptım.gün doldu.yarın deneyecem .netıce ne verecek bilmıyorum.anjıyo yaptım arter damarlarım bırı 0/90 dıyerlerı 0/60 tıkalııkısene ilaç kollanıyorum eskıden göysümde ağrıolurdu şimdi azaldı.fakat ölçtumedım. sarımsağın faydası olusa sıze yazacam.

   
 • 63
  Cengaver
  Ocak 16th, 2008 22:32

  Sağlık için soğan yiyin!
  Alternatif tıbbın baştacı soğan, kanserden kalbe kadar her türlü hastalığa deva oluyor. Sarı ve beyaz renkli olanlar daha da faydalı.
  Mutfaklarımızın “olmazsa olmaz” sebzeleri arasındaki soğanın bir çok hastalığın tedavisinde yardımcı olduğu belirtiliyor. Uludağ Üniversitesi Ziraat Fakültesi Bahçe Bitkileri Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Rahmi Türk, soğanın 6000 yıldır alternatif tıpta çok sayıda hastalığın tedavisinde kullanıldığını söyledi.
  ABD’li ünlü bilimadamı Prof. Dr. Victor Gurewich’in, kalp hastalarına önerdiği tek şeyin ‘’soğan yemek” olduğunu kaydeden Prof. Dr. Türk, soğanın, kandaki kolesterol oranını düşürdüğünün ve ”iyi kolesterol” olarak bilinen HDL’yi yükselttiğinin araştırmalarla kanıtlandığını anlattı.
  Prof. Dr. Türk, Gurewich’in, çiğ soğanın haşlanmış veya kızartılmış soğana oranla HDL’nin yükselmesinde daha etkili olduğunu, ancak haşlanmış soğanın da kalbe başka yararlarının bulunduğunu ortaya koyduğunu belirtti. Haşlanmış soğanın kanı temizlediğini, kanın pıhtılaşmasını önlediğini, hatta pıhtılaşmış kanı tedavi ederek damar tıkanıklığına engel olduğunu anlatan Prof. Dr. Türk, bu yüzden doktorların hastalarına, günde yarım soğan yemeyi ya da soğan suyu içmeyi önerdiklerini söyledi.
  ”Şeker hastaları için ideal besin” Soğanın, eskiden beri şeker hastalarını tedavi etmek için kullanıldığını, 1923 yılında yapılan bir araştırmada, soğanda kandaki şekeri azaltan maddelerin bulunduğunu ifade eden Prof. Dr. Türk, hayvanlar üzerinde yapılan araştırmalarda da soğanın hem tansiyonu hem de kan şekerini düşürdüğünün tespit edildiğini kaydetti.
  Prof. Dr. Türk, soğanın, aynı zamanda doğal bir antibiyotik olduğuna dikkati çekti. Rus bilimadamlarının, soğanın birçok bakteriyi en iyi şekilde yok eden sebze olduğunu, ağızda oluşan bir yaranın, soğan çiğnenmek suretiyle yok edilebileceğini öne sürdüklerini bildiren Prof. Dr. Türk, eskiden savaşlarda askerlerin yaralarını tedavi etmek için de kullanılan soğanın, acıyı aldığına, uykusuzluğa iyi geldiğine, sinirleri yatıştırdığına ilişkin görüşler bulunduğunu dile getirdi.
  Mikrobik hastalıklara karşı etkili olan soğanın, alternatif tıpta özellikle dizanteri gibi bağırsak hastalıklarını, öksürüğü ve boğaz enfeksiyonlarını tedavi amacıyla da kullanıldığının altını çizen Prof. Dr. Türk, Harvard Üniversitesi’nde hayvanlar üzerinde yapılan bir araştırmanın da, soğanın kanser üreten hücreleri yok ettiğini ortaya koyduğunu söyledi.
  Prof. Dr. Türk, ”Her türlü hastalığı yenen, mucize bir besin” olarak nitelendirdiği soğanın sağlığa faydalı olabilmesi için tüketimle ilgili şu önerilerde bulundu:
  ”Sarı ve beyaz soğanı tercih edin. Rengi kırmızıya kaçan soğanların HDL kolesterolü üzerinde daha az etkili olduğu biliniyor. Kandaki pıhtılaşmanın önlenmesi açısından hem çiğ hem de haşlanmış soğan yiyebilirsiniz. Kanınızdaki, kalbe yararlı olan HDL’yi yükseltmek istiyorsanız, soğanı çiğ yemelisiniz.”

   
 • 64
  anadolu
  Ocak 16th, 2008 23:18

  arkadaşlar yukarıda Sencar Tepe isimli şahsın tekzip yazısını okudum.
  internette yayınlana yazıları tekzip ediyorsunuz ama ben sizin yada sizin adınıza yazılan yazıyı GEnç beyin dergisinde okudum bilginize.

   
 • 65
  Tolga Tigin Şengür
  Ocak 18th, 2008 22:24

  Sevgili Arkadaşlar
  Ben; 05.12.2007 Tarihinde yapılan koroner anjiyografi sonucu bir damarda iki bölümde %30 darlık tespit edilen ve 10 yıllık şeker hastası, 22 yıllık sigara tiryakisi bir arkadaşınızım.
  Limon sarmısak karışımını buradan okuyarak denedim. Tahlil sonuçlarım:
  TCollestrol : 230
  LDL Coll. : 135
  HDL Coll. : 24
  Trigliserid : 180

  İlaç bittikten sonra 03.01.2008 Tarihinde yaptırdığım tahlillerde şu sonuçları aldım:
  TColl : 129
  LDL Col : 78
  HDL Col : 35
  Trigliserid : 110

  Damarımdaki daralmalara ne gibi etkisi var bilemem ama bir ay gibi kısa sürede yukarıdaki gibi bir sonuç mükemmel ötesidir bence.
  Kullananlara danışmak istediğim bir nokta: Tansiyon ilacı olarak TENSİNOR 100 Mg. Kullanıyorum. Kalp hızı aşırı yavaşladı. Göğüs ağrılarım arttı. Kullanırken diğer ilaçları kesmek yada azaltmak gerekiyor mu?
  Kan aldırmaya aç karına ve bu iksiri içmiş olarak gittim. Yirmi yıllık hemşirenin tepkisi: Ben yirmi yıllık hemşireyim. Kolların ikisinden de girdim kan gelmedi. bilek damarındayım volüm yok. Üçüncü hemşire geldi. Sol elimin üzerinden şırınga ile kan aldı. İki üç dakika uğraştı, beni kıvrandırdı. Bu sayede mucize iksirin yan etkileri ile tanışmış olduk. (Keh keh)
  Bizzat denemiş ve DM, Kollestrol, HT ve KD hastası olarak tavsiye ederim. Ancak özellikle tansiyon ilaçları ile etkileşimini doktora danışın. Doktorun tavsiyelerini de burada paylaşırsanız sevnirim.
  Allah Herkese Dünyada ve Ahirette Sıhhat ve Afiyetler İhsan Etsin.

   
 • 66
  Hakan
  Ocak 21st, 2008 09:48

  Kesinlikle denemeyin. Bu haberi okuyan bir arkadaşım denemeye kalkıştı, 2nci günün sonunda yoğun bakıma kaldırıldı. 2 hafta yoğun bakımda kaldı, doktorlar ümidi kesmişken mucize eseri kendine geldi. Ümit kesilmişti kendisinden, ama bünyesi sağlam çıktı. Bilmediğiniz şeyleri denemeyin arkadaşlar, 25 gün sarımsakla birlikte bekletilen limon resmen aside dönüşür, yakar bitirir tüm vücudunuzu. Yapmayın etmeyin yazıktır günahtır.

   
 • 67
  İSTANBUL
  Ocak 24th, 2008 01:08

  BU KARIŞIMI-2007 YILINDA YAPTIM.ZERRE KADAR FAYDA GÖRMEDİM.BEN VARİS VE AYAK BAŞ PARMAKLARI KİREÇLENMESİ İLE İLGİLİ ETKİN BİTKİSEL BİR KOCAKARI İLACI TAVSİYESİ BEKLİYORUM,SAYGILARIMLA.

 

       

Yorum Yazınız

15,407 Okuma